X9259UV24Z-2.7
MFR.Part #
X9259UV24Z-2.7
JLCPCB Part #
C1539879
Package
TSSOP-24
Description
0℃~+70℃ 2.7V~5.5V 256 4 50kΩ 5uA I2C ±20% ±300ppm/℃ TSSOP-24 Digital Potentiometers ROHS