X9258US24IZ-2.7
MFR.Part #
X9258US24IZ-2.7
JLCPCB Part #
C1539769
Package
SOIC-24-300mil
Description
-40℃~+85℃ 2.7V~5.5V 256 4 50kΩ 5uA I2C Linear ±20% ±300ppm/℃ SOIC-24-300mil Digital Potentiometers ROHS