X5083S8IZ-2.7
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
X5083S8IZ-2.7
JLCPCB Part #
C1355092
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1 2.63V 2.7V~5.5V 200ms Active Low No Open Drain Voltage Monitor Yes SOIC-8 Supervisor and Reset ICs ROHS