RD8.2P-T1-AZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
RD8.2P-T1-AZ
JLCPCB Part #
C6264314
Package
TO-243AA
Description
15Ω 1W 20uA@5V 8.2V TO-243AA Zener Diodes