RD27P-T1-AZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
RD27P-T1-AZ
JLCPCB Part #
C17682702
Package
SOT-89
Description
10uA@21V 1W 27V 80Ω SOT-89 Zener Diodes ROHS