NP75N055YUK-E1-AY
MFR.Part #
NP75N055YUK-E1-AY
JLCPCB Part #
C3288445
Package
HSON-8(5x5.4)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 138W 250pF 4.5mΩ@10V 4V 5.3nF 540pF 55V 75A 83nC@10V N-Channel HSON-8(5x5.4) MOSFETs ROHS