NP60N055VUK-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP60N055VUK-E1-AY
JLCPCB Part #
C6622210
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.2W、105W 3.75nF@25V 4V 5.5mΩ@10V 55V 60A 63nC@10V TO-252-3 MOSFETs ROHS