NP50P03YDG-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP50P03YDG-E1-AY
JLCPCB Part #
C3278124
Package
HSON-8
Description
1 P-Channel 102W 2.5V 3.5nF 30V 50A 580pF 660pF 8.4mΩ@10V 96nC@10V P-Channel HSON-8 MOSFETs ROHS