NP40N055KLE-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP40N055KLE-E1-AY
JLCPCB Part #
C3281538
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.95nF 170pF 2.5V 280pF 32mΩ@4.5V 40A 41nC@10V 55V 66W N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS