NP40N055KHE-E1-AZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP40N055KHE-E1-AZ
Description
-55℃~+175℃ 1.61nF 180pF 23mΩ@10V 280pF 35nC@10V 40A 4V 55V 66W N-Channel - MOSFETs ROHS