NP32N055SHE-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP32N055SHE-E1-AY
JLCPCB Part #
C3290857
Package
TO-252(MP-3ZK)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.6nF 170pF 25mΩ@10V 270pF 32A 32nC@10V 4V 55V 66W N-Channel TO-252(MP-3ZK) MOSFETs ROHS