NP20P06YLG-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP20P06YLG-E1-AY
JLCPCB Part #
C3278119
Package
HSON-8
Description
-40℃~+175℃ 1 P-Channel 173pF 2.407nF 2.5V 20A 225pF 47mΩ@10V 51nC@10V 57W 60V P-Channel HSON-8 MOSFETs ROHS