NP180N055TUK-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP180N055TUK-E1-AY
JLCPCB Part #
C3281629
Package
TO-263-6
Description
1 N-channel 1.4mΩ@10V 1.8nF 16.05nF 180A 294nC 348W 4V 55V 690pF N-Channel TO-263-6 MOSFETs ROHS