NP179N055TUK-E1-AY
MFR.Part #
NP179N055TUK-E1-AY
JLCPCB Part #
C3291156
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.38nF 1.75mΩ@10V 13.95nF 180A 240nC@10V 288W 4V 55V 560pF N-Channel TO-263-6 MOSFETs ROHS