NP160N055TUK-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP160N055TUK-E1-AY
JLCPCB Part #
C3281630
Package
TO-263-6
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.16nF 11.25nF 160A 189nC@10V 2.1mΩ@10V 250W 490pF 4V 55V N-Channel TO-263-6 MOSFETs ROHS