NP160N055TUJ-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP160N055TUJ-E1-AY
JLCPCB Part #
C7321208
Package
TO-263-6
Description
-40℃~+175℃ 1 N-channel 1.8W、250W 10.35nF 160A 180nC@10V 3mΩ@10V 4V 55V TO-263-6 MOSFETs