HD64F7144F50V
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
HD64F7144F50V
JLCPCB Part #
C22420109
Package
QFP-112(20x20)
Description
-20℃~+75℃ 256KB 32 Bit 3V~3.6V 50MHz 74 8KB Built-in FLASH Others QFP-112(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS