D12350F20
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
D12350F20
JLCPCB Part #
C6170584
Package
QFP-128(14x20)
Description
-20℃~+75℃ 10bit 16 Bit 2.7V~5.5V 20MHz 2KB 87 8bit Built-in Others ROMless QFP-128(14x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS