BCR40RM-12LB#B00
MFR.Part #
BCR40RM-12LB#B00
JLCPCB Part #
C17587680
Package
SC-93-3
Description
-40℃~+150℃ 2.5V 40A 50mA 600V SC-93-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS