BCR16RM-12LB#B00
MFR.Part #
BCR16RM-12LB#B00
JLCPCB Part #
C17359777
Package
SC-93-3
Description
-40℃~+150℃ 1.5V 16A 30mA 600V SC-93-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS