2SA1008-AZ
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
2SA1008-AZ
JLCPCB Part #
C3196389
Package
TO-220-3
Description
1 PNP 100V 10uA 15W 2A 600mV 7V PNP TO-220-3 Bipolar (BJT) ROHS