RMD7N40DN
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RMD7N40DN
JLCPCB Part #
C3288297
Package
DFN-8(3x3)
Description
-55℃~+150℃ 12W 15pF 195pF 2 N-Channel 20A 27mΩ@4.5V 3V@250uA 40V 5.1nC@4.5V 720pF N-Channel DFN-8(3x3) MOSFETs ROHS