RM90N40DF
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM90N40DF
JLCPCB Part #
C3277799
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 2.5V@250uA 380pF 40V 5.4nF 65W 6nC 7mΩ@4.5V 90A 970pF N-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS