RM8A5P60S8
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM8A5P60S8
JLCPCB Part #
C3279995
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 170pF 2.5V@250uA 240pF 3.9nF 30mΩ@10V 4.1W 60V 8.5A 88nC@10V P-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS