RM80N30DN
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM80N30DN
JLCPCB Part #
C3289552
Package
PPAK-8(3x3)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 2.5V@250uA 255pF 3.19nF 3.8mΩ@10V 30V 34nC@4.5V 405pF 66W 80A N-Channel PPAK-8(3x3) MOSFETs ROHS