RM80N20DN
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM80N20DN
JLCPCB Part #
C3289551
Package
PPAK-8(3x3)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100nC@4.5V 1V@250uA 20V 3.5mΩ@4.5V 5.5nF 600pF 66W 80A 850pF N-Channel PPAK-8(3x3) MOSFETs ROHS