RM6A5P30S8
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM6A5P30S8
JLCPCB Part #
C3279990
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1.345nF 1.5W 12.6nC@4.5V 158pF 194pF 2 P-Channel 2.5V@250uA 30V 42mΩ@4.5V 6.5A P-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS