RM5N800TI
MFR.Part #
RM5N800TI
JLCPCB Part #
C3280840
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2Ω@10V 1.32nF 22.8nC@10V 2pF 32.4W 33pF 4.5V@250uA 5A 800V N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS