RM5N800LD
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM5N800LD
JLCPCB Part #
C3290952
Package
TO-252-2
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2Ω@10V 22nC@10V 3.5V@250uA 3.5pF 55pF 5A 680pF 800V 81W N-Channel TO-252-2 MOSFETs ROHS