RM5N60S4
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM5N60S4
JLCPCB Part #
C3289928
Package
SOT-223-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.5V@250uA 25pF 2W 450pF 5A 60V 60pF 8.5nC@10V 80mΩ@4.5V N-Channel SOT-223-3 MOSFETs ROHS