RM50N60DF
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM50N60DF
JLCPCB Part #
C3277794
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 104W 18mΩ@4.5V 2.3nF 3V@250uA 45nC@4.5V 50A 60V 80pF N-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS