RM50N150DF
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM50N150DF
JLCPCB Part #
C3277786
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100W 150V 19mΩ@10V 29pF 4.5V@250uA 48nC 5.2nF@50V 50A N-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS