RM40N200TI
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM40N200TI
JLCPCB Part #
C3290520
Package
TO-220F
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 163nC@10V 200V 220pF 290pF 40A 41mΩ@10V 4V@250uA 6.5nF 60W N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS