RM12N100S8
Extended
Manufacturer
RECTRON
MFR.Part #
RM12N100S8
JLCPCB Part #
C3279969
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 12A 13.2mΩ@4.5V 2.25nF 2.5V 25pF 3.1W 76nC@10V N-Channel SOP-8 MOSFETs ROHS