LR2728-23R100F1
MFR.Part #
LR2728-23R100F1
JLCPCB Part #
C154700
Package
2728
Description
100mΩ 3W Alloy Resistor SMD ±1% ±25ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS