UF3C065080B7S
Extended
Manufacturer
Qorvo
MFR.Part #
UF3C065080B7S
JLCPCB Part #
C7136716
Package
D2PAK-7
Description
136.4W 27A 650V N-Channel D2PAK-7 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS