PTF13N50
Extended
Manufacturer
PUOLOP
MFR.Part #
PTF13N50
JLCPCB Part #
C467598
Package
TO-220F
Description
-50℃~+150℃ 1 N-channel 1.58nF 13A 20pF 39W 3V 43nC@520V 440mΩ@10V 500V TO-220F MOSFETs ROHS