AMS1117-1.8
Extended
Manufacturer
PUOLOP
MFR.Part #
AMS1117-1.8
JLCPCB Part #
C351432
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.4V@(1A) 1.8V 10mA 12V 1A 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS