LXA06T600
MFR.Part #
LXA06T600
JLCPCB Part #
C568342
Package
TO-220AC
Description
2.94V@6A 23ns 250uA@600V 350A 600V 62.5W 6A TO-220AC Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS