PTW28N50
MFR.Part #
PTW28N50
JLCPCB Part #
C575816
Package
TO-3P-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 170mΩ@10V 190pF 28A 2V 300W 4.28nF 500V TO-3P-3 MOSFETs ROHS