PTA12N60
MFR.Part #
PTA12N60
JLCPCB Part #
C343842
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.54nF 12A 175pF 21pF 44nC@10V 4V 600V 700mΩ@10V 70W N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS