BZT52-C6V2
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
BZT52-C6V2
JLCPCB Part #
C525633
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@2V 10Ω 150Ω 410mW 5.89V~6.51V 6.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS