EVQPT5A15
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EVQPT5A15
JLCPCB Part #
C2915179
Package
SMD,4.9x4.9mm
Description
-20℃~+70℃ 1.5mm 15V 1N 2,000,000 Cycles 20mA 4.9mm 4.9mm J-Lead Round Button SPST Silver Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD,4.9x4.9mm Tactile Switches ROHS