ERX-2HQJ27MH
MFR.Part #
ERX-2HQJ27MH
JLCPCB Part #
C5688649
Package
SMD,12x6.4mm
Description
27mΩ 2W Metal Film Resistor ±1000ppm/℃ ±5% SMD,12x6.4mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS