ERJ-UP6F27R0V
MFR.Part #
ERJ-UP6F27R0V
JLCPCB Part #
C4035923
Description
-55℃~+155℃ 27Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS