ERJ-U12D36R5U
MFR.Part #
ERJ-U12D36R5U
JLCPCB Part #
C1699976
Description
-55℃~+155℃ 36.5Ω 500V 750mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1812 Chip Resistor - Surface Mount ROHS