ERJ-U08D16R5V
MFR.Part #
ERJ-U08D16R5V
JLCPCB Part #
C2127553
Description
-55℃~+155℃ 16.5Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS