ERJ-P08D82R5V
MFR.Part #
ERJ-P08D82R5V
JLCPCB Part #
C3971997
Description
-55℃~+155℃ 660mW 82.5Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS