ERJ-P06D56R0V
MFR.Part #
ERJ-P06D56R0V
JLCPCB Part #
C2080995
Description
-55℃~+155℃ 500mW 56Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS