ERJ-P06D38R3V
MFR.Part #
ERJ-P06D38R3V
JLCPCB Part #
C4195849
Description
-55℃~+155℃ 38.3Ω 500mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS